Starcie Piasta z KS Krapkowice

W IV kolejce rundy wiosennej nasza drużyna rozegra spotkanie na szczycie tabeli klasy okręgowej. Żółto-niebiescy wyjeżdżają bowiem do Strzelec gdzie podejmować będą mającą wciąż realne szanse na awans ekipę Piasta Strzelce Opolskie. Podopieczni Artura Kukuczki wygrali ostatnie trzy spotkania w przekonującym stylu i mają wielką ochotę zgarnąć kolejne trzy tym bardziej iż zajmują już 5 lokatę w tabeli i każde ze spotkań jest dla nich meczem o dużym znaczeniu.

Nasi sobotni rywale w przerwie zimowej poczynili solidne wzmocnienia ściągając: Łazarek Łukasz (Żak Wrocław), Radlak Michał, Górniak Andrzej, Szczodrok Michał, Dada Damian (wszyscy III ligowa Piotrówka), Olechnowicz Daniel (z drużyny juniorów) oraz doświadczony Chojnowski Grzegorz (TS Chemik K-K) i Ochwat Mateusz (Po-Ra-Wie Większyce).

Na wiosnę ekipa Piasta ograła 6-2 LZS Racławiczki (wyjazd), 5-1 Racławie Racławice (dom) i 3-1 Ścinawę Nyską (wyjazd). W Strzelcach przed sezonem nie ukrywano mistrzowskich aspiracji i po średniej jesienni wyraźnie dano w klubie czytelny sygnał iż będą walczyć do końca o upragnioną IV ligę.

W naszym zespole możemy spodziewać się kilku absencji. Wprawdzie do lekkich treningów powrócił Aleksander Smarzlik nabawił się urazu nie związanego z treningiem, ale jego występ jest jednak wątpliwy. Uroczystość rodzinna (wesele) prawdopodobnie zatrzyma Natana Przybyłę, a Kamila Fuksa i Michała Gąsiora wykluczają kontuzje. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera. W obu zespołach żaden z piłkarzy nie pauzuje również za kartki.

Początek spotkania w Strzelcach Opolskich w sobotę o godz.16.00