Liga nabiera tempa SKS Piast na rozkładzie

Ledwie dwa dni przerwy i już mamy kolejny pojedynek ligowy przed nami. Już jutro 15 sierpnia nasza drużyna wyjedzie do Strzelec Op. na spotkanie z tamtejszym Piastem. Gospodarze tego spotkania to jedna z kliku ekip, które dokonały poważnych wzmocnień tego lata. Beniaminek 4 ligi BS w Leśnicy wzmocnili piłkarze z doświadczeniem III ligowym jak Gordzielik (Stal Brzeg), Sowiński (Ruch Zdzieszowice), Cembolista (Małapanew Ozimek) oraz zawodnik ze stażem ekstraklasowym w Górniku Zabrze Gwaze. Piasta wzmocnił również grajcy w drużynach młodzieżowych Górnika Zabrze Andreas Kaczmarek. Do tego zdolna młodzież jak Piotr Strzelecki (Pomologia Prószków), Tomasz Olewicz (zajął z Gwarkiem Zabrze 4 miejsce w mistrzostwach Polski juniorów młodszych oraz zaliczył rundę w 3 ligowej Piotrówce). Jeśli dodamy do tego piłkarzy z 3 ligowym doświadczeniem grających w Strzelcach jak Karabin, Chojnowski czy Korchut należy upatrywać w zespole Macieja Kułaka czarnego konia rozgrywek.

W naszym zespole nie zobaczymy dwóch piłkarzy. Do wyjeżdżającego na wakacje Macieja Dyczka dołączy Adam Cyganik, którego tego dnia zatrzymają obowiązki zawodowe.