KADRA 2015/16 RUNDA WIOSENNA

Za dwa dni inauguracja ligi okręgowej więc pora by przedstawić kadrę żółto-niebieskich sposobiącą się do rundy rewanżowej. Nasz zespół solidnie pracował zimą i zapewne chciałby utrzymać swoją pozycję ligową, która daje upragniona promocję do klasy wyższej.
Zimą nasz zespół opuściło kilku zawodników. Z szerokiej kadry jaką dysponowaliśmy jesienią (w sumie 27 zawodników) ubyli na wypożyczenie do B-klasowej Korony Krępna bramkarz Mateusz Najwer, a także Jakub Mutke (juniorzy Odry Opole). Na studia wyjechał Damian Dróżdż, którego zapewne zobaczymy gdy pojawi się na weekend w zespole rezerw. Do B klasowego LZS-u Sławice z kolei wrócił Adrian Sobocki, któremu skończyło się wypożyczenie.
Sporym osłabieniem z kolei będą kontuzje Dawida Dahmsa i Michała Gąsiora czyli podstawowych ogniw zespołu, którzy nie uczestniczą w przygotowaniach ciągle dochodząc do zdrowia.
Jedynym nowym pozyskanym zawodnikiem jest pochodzący z najbliższej okolicy Rafał Niespodziński. Treningi wznowił także młodzieżowiec Dawid Kowalczyk, który jesienią przebywał zagranicą. Po okresie wypożyczenia udało się na stałe pozyskać Aleksandra Smarzlika z Prószkowa oraz występującego dotychczas w juniorach Patryka Niestroja z Rogowa Opolskiego.
Szeroka kadra naszego zespołu liczy więc 26 zawodników.

Oficjalna numeracja na koszulkach:

Bramkarze:

Trener Br: Piotr Szmilewski
Kierownik: Wojciech Juszczyk

Ciekawostki:
Nasz zespół w okresie przygotowawczym rozegrał w sumie 8 spotkań sparingowych. Rywalami naszego zespołu byli IV ligowcy (pięć spotkań), przedstawiciele klasy okręgowej (jeden mecz) oraz klasy A (dwa mecze), w których odnieśliśmy 5 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Nasi piłkarze zdobyli 18 bramek tracąc 10.

Sparingi:
OKS Olesno - KS Krapkowice 2-3
Chemik Kędzierzyn-Koźle - KS Krapkowice 3-0
Tor Dobrzeń Wielki - KS Krapkowice 0-1
Stal Brzeg - KS Krapkowice 3-1
KS Krapkowice - LZS Starowice 0-0
KS Krapkowice - Rudatom Kępa 3-0
KS Krapkowice - Górnik Januszkowice 5-1
Stal Osowiec - KS Krapkowice 1-5

Najlepsi strzelcy:
Zimą w czasie przygotowań żółto-niebiescy nie mieli wyraźnego egzekutora. Akcent zdobywania bramek rozłożył się na cały zespół. Wśród nich wyróżnił się Jarosław Wośko (3 bramki), Rafał Niespodziński , Alan Leśniczak, Aleksander Smarzlik, Grzegorz Kochanowski (po 2 bramki) oraz Dawid Dahms, Kamil Fuks, Patryk Smykała, Adam Steczek i Jarosław Łysoń (po 1 bramce). Dwa trafienia sprezentowali nam rywale.

Wychowankowie:
W sumie na 26 zawodników mamy ich aż 20 (wychowankowie obu krapkowickich klubów grających w drużynach młodzieżowych Unii i Otmętu) co stanowi swego rodzaju pewną wyjątkowość wyróżniającą nas z pośród nie tylko klubów klasy okręgowej.

Średnia wieku:
Średnia wieku naszej kadry wynosi 25 lat. Wynik zawyżają najbardziej doświadczeni Jarosław Łysoń (37 lat) i grający trener bramkarzy Piotr Szmilewski (36 lat). Na przeciwległym biegunie są juniorzy Patryk Niestrój (17 lat) oraz Krzysztof Krakowian (19 lat). W kadrze pierwszej drużynie mamy w sumie 6 zawodników ze statusem młodzieżowca. Obok wspomnianych Krakowiana i Niestroja mamy jeszcze Kowalczyka, Korbiela, Gajowego i Fuksa

Zdjęcia drużyny autorstwa Dominika Pientki

Zdjęcia indywidualne piłkarzy pod linkiem: http://ks-krapkowice.futbolowo.pl/roster/kadra
Na zdjęciu brakuje nieobecnych: Adama Cyganika, Piotra Soboty, Jarosława Wosko, Pawła Nowaka oraz Alana Leśniczaka.