Derby na rozkładzie

W najbliższą sobotę żółto-niebiescy zagrają w Walcach z miejscowym LZS-em. Będzie to już 6 kolejka rundy rewanżowej. Obie drużyny walczą o zgoła odmienne cele jednak jak to w przypadku spotkań derbowych nie będzie to miało żadnego znaczenia.
Nasz zespół w ostatnich dwóch meczach z LZS-em grał pełne emocji spotkania. Najpierw przegrywając już 3-0 po 30 minutach potrafił odrobić straty i zremisować 3-3, a następnie przegrywając 0-1 i grając w osłabieniu wygrać 4-2. Tamte spotkania to już jednak historia choćby dlatego iż w Walcach mamy nowego nie zwykle doświadczonego trenera Jana Śnieżka (zastąpił jeszcze w rundzie jesiennej Leszka Jędraszczyka). W naszym zespole spora grupa zawodników albo jest kontuzjowana (Bohm, Dahms, Fuks, Gąsior, Steczek) albo pauzuje za kartki (Brzozowski) bądź też walczy z przeziębieniem (Krakowian, Gondek) lub z uwagi na wyjazd (Kowalczyk) nie weźmie udziału w tym spotkaniu.
Ważny z perspektywy ambicjonalnych będzie to mecz dla naszych kilku piłkarzy. Przypomnijmy iż swego czasu wychowanek naszego klubu Adam Cyganik zaliczył epizod w klubie z Walec. W okolicy gminy Walce mieszka z kolei kolejny z naszych wychowanków Paweł Kostka. Całość uzupełnia wychowanek Walczan Piotr Stoklossa, który po długich perturbacjach w końcu trafił do Krapkowic i obecnie gra w KS.

Zdjęcie autorstwa Dominika Pientki

Początek derbów w sobotę o godz.16 na boisku w Walcach.