Wyjazd pod czeską granicę

Nasi piłkarze w drugiej wiosennej kolejce wybiorą się aż do Branic gdzie podejmować będą miejscowego Orła. Gospodarze tej potyczki przed tygodniem zremisowali z ostatnią w tabeli Ścinawa Nyską. Z pozoru wynik wydaje się niespodzianką jednak jeśli wziąść pod uwagę iż Orzeł od 30 minuty grał w 10-tkę to o niespodziance mowy być nie może.

Nasi rywale w zimowym okienku transferowym poczynili kilka wzmocnień. Na plan pierwszy wysuwa się kolejny czeski piłkarz Jakub Barat. Doświadczony stoper w sparingach wraz z przeżywającym swoją drugą młodość Wiesławem Frydrykiem (były piłkarz m.in. Unii Krapkowice) tworzyli parę stoperów. Przypomnijmy iż w barwach Branic gra również inny czeski piłkarz najlepszy strzelec II grupy okręgówki Roman Stalmach. Zimą Orła wzmocnił także piłkarz mający na koncie występy w III ligowej Polonii Głubczyce Tomasz Cieślik, a także utalentowana młodzież z okolicznych klubów.

Nasz zespół do Branic wybiera się wciąż z kłopotami kadrowymi. Do kontuzjowanego Michała Gąsiora oraz Dawida Dahmsa (wznowił już lekkie treningi) dołączyli po weekendowych meczach Piotr Stoklossa, Kamil Fuks i Aleksander Smarzlik. Paweł Nowak natomiast definitywnie postawił na sędziowanie. Jego obok Patryk Niestroja, który wyjeżdża w weekend również nie zobaczymy. Pod znakiem zapytania stoi występ młodzieżowca Jarosława Korbiela, który w ten weekend ma zajęcia na uczelni.

Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera. Początek spotkania w sobotę o godz.15 w Branicach.

Zdjęcie autorstwa Dominika Pientki