GKS Piomar - KS Krapkowice

W 23 kolejce sezonu nasza drużyna wyjeżdża na spotkanie z GKS-em Piomar Tarnów Op.-Przywory. Gospodarze swoje spotkania na przemian rozgrywają w Tarnowie Opolskim albo w Przyworach. Mecz lidera z GKS-em odbędzie się tym razem w Przyworach.
Gospodarze w ostatniej kolejce zremisowali bezbramkowo z LZS-em Ścinawa Nyska 0-0. Żółto-niebiescy pokonali po ciężkim boju z kolei Orła Źlinice 3-1. Niestety w spotkaniu z Orłem kontuzje pogłębił najbardziej doświadczony obrońca krapkowiczan Jarosław Łysoń. W porównaniu do meczu z Orłem zabraknie również Aleksandra Smarzlika (wyjazd rodzinny) i Dawida Dahmsa (wyjazd zagraniczny). Dobrą wiadomością na pewno jest powrót do zdrowia Pawła Kostki oraz młodzieżowca Dawida Kowalczyka, który pochodzi z Tarnowa i po drugiej stronie barykady spotka swojego brata.
Sytuacja kadrowa KS-u wciąż daleka jest od ideału. Kontuzjowany pozostaje bramkarz Sebastian Bohm, Damian Gajowy oraz Kamil Fuks, a zawieszony za kartki jest Jarosław Wośko (czerwona kartka w meczu z Walcami). Ważą się losy Piotra Soboty, który został zniesiony z boiska podczas meczu z Walcami (nie zagrał w meczu przeciwko Źlinicom). Po pauzie za żółte kartki z kolei wraca Krzysztof Krakowian.
Osobą łączącą oba kluby obok Dawida Kowalczyka jest również trener GKS-u pan Tomasz Matysek, który przez wiele lat grał w Krapkowicach i z nich pochodzi. Cechą wspólną obu klubów jest również historia bowiem oba powstały z połączenia dwóch klubów GKS (Skalnik Tarnów i Piomar Przywory), a KS (Unia i Otmęt).

Początek tego ciekawie zapowiadającego się meczu w sobotę 30.04.2016 o godz.17.00

Zdjęcie autorstwa Dominika Pientki