Zapowiedź 5 kolejki IV ligi

źródło: http://www.nto.pl/sport/a/przed-5-kolejka-4-ligi-starcie-bylych-3ligowcow,10554540/

Po czterech kolejkach w Bank Spółdzielczy w Leśnicy 4 lidze zespoły podzieliły się na kilka grup, a w każdej odbędą się w sobotę ważne spotkania. Dominik Franek (z lewej) w poprzednim sezonie grał wraz z Tomaszem Wróblewskim w Małejpanwi Ozimek. W sobotę obaj staną na przeciw siebie. Franek trafił bowiem do Swornicy. ©Oliwer Kubus Materiały podobne Piłkarska 4 liga: Po-Ra-Wie Większyce - Agroplon Głuszyna 1-3 Piłkarska 4 liga: Swornica Czarnowąsy - Chemik Kędzierzyn-Koźle 4-0 Frapująco zapowiada się mecz w Ozimku, dokąd przyjedzie lider z Czarnowąsów. Swornica wygrała wszystkie cztery spotkanie i prowadzi w tabeli (za nią jest Polonia Głubczyce, która też ma komplet zwycięstw, ale także zaległy mecz do rozegrania), a kilku doświadczonych graczy w ekipie trenera Wojciecha Scisły wyraźnie robi różnicę. - Nie do końca jesteśmy beniaminkiem, choć w czwartej lidze byliśmy ostatnio cztery lata temu - przypomina Scisło. - Kilku piłkarzy zostało jeszcze z okresu występów w trzeciej lidze, a inni doświadczeni i obiecujący do nas dołączyli. W okręgówce znaleźliśmy się w ostatnim roku z musu, po kłopotach organizacyjnych, ale szybko się odbudowujemy. Z kategorii Sport Jak będzie wyglądał sezon koszykarski? Siatkówka plażowa. Duet Dzikowicz - Parcej znów był najlepszy GR("wstawReklame","srodek1"); Małapanew ma za sobą bardzo dobrą wiosnę, która dała miejsce na podium. W zespole latem zaszły zmiany, ale kto wie czy w finale nawet nie na lepsze. Ekipa z Ozimka przystąpi do spotkania wypoczęta, bo przez dwa tygodnie jej piłkarze nie grali, gdyż przełożono im dwa mecze. Przed „Sworą” za to trzeci mecz w ciągu 10 dni. - Damy radę, ale czeka nas starcie z dobrze poukładaną drużyną - mówi trener Scisło. - Mamy dobry zespół, potrafimy doświadczeniem i spokojem opanować sytuację na boisku. Dobry start dodał skrzydeł, ale nie ma samozachwytu. To spotkanie dwóch kandydatów do miejsca w czołówce, a zupełnie inny mecz na „szczycie” odbędzie się w Nysie. - Mimo dobrej gry zdobyliśmy ledwie punkt, a gramy z ostatnią w tabeli Pogonią Prudnik, więc czeka oba zespoły ważna konfrontacja - stwierdził Zbigniew Wandas, trener Polonii. - Mamy swoje kłopoty i bolączki, ale celem jest tylko wygrana. Do tej pory graliśmy wyłącznie z mocnymi rywalami i teraz musimy się odbić. - To też nasz cel, a kluczowe będzie przełamanie niemocy w ataku - dodaje trener Robert Latosik z Pogoni. - Brakuje nam napastnika, który wykończy akcje, bo sama dyspozycja jest dużo lepsza niż wyniki. O pierwsze punkty grają jeszcze TOR Dobrzeń Wielki i KS Krasiejów, a zadanie nie będzie łatwe. Rywalem pierwszego jest bardzo dobrze poczynający sobie beniaminek z Głuszyny, a drugi podejmuje OKS Olesno. - Nie ma łatwych meczów i nie będzie, ale trzeba się koncentrować tylko na sobie - mówi Marek Moskal, trener Agroplonu Głuszyna. - Dobrze zaczęliśmy rozgrywki i chcemy kontynuować taką grę i wyniki. - Wygramy tylko jeżeli poprawimy wykończenie akcji ofensywnych - powiedział Grzegorz Krawczyk trener zespołu z Olesna. - Krasiejów to trudny teren, rywal może nastawić się na kontrę, a my tak czy siak, będziemy atakować, nie zapominając o obronie.
Po remisie ze Starowicami, beniaminka z Krapkowic sprawdzi inny silny zespół - Po-Ra-Wie Większyce. - Rywal ma doświadczony, skład i ponoć jest niewygodny, ale nie wiem jak się prezentuje - przyznaje Łukasz Wicher trener KS-u Krapkowice. - W takim meczu punkt może być dla nas cenny. Z drugiej strony to jednak mało. W poprzednim sezonie byliśmy bezkompromisowi, a teraz już trzy razy dzieliliśmy się punktami. Na remisach daleko nie „zajedziemy”. Skalnik Gracze, który doczekał się w weekend pierwszej wygranej w Prudniku gościł będzie nieobliczalny i wyjątkowo skuteczny zespół z Kup. Trzy zdobyte gole dały mu wszak siedem punktów.